Call us: 555-555-5555


Top 5 producentów części do ciężarówek

  • By iparts
  • 29 Apr, 2016
Serwisowanie pojazdu ciężarowego w autoryzowanych stacjach obsługi to z reguły najbardziej kosztowna opcja ze wszystkich możliwych. Sporo oszczędności można poczynić, wybierając mechaników nieautoryzowanych i kupując części zamienne do aut ciężarowych.

Kwestia zakupu części zamiennych leży w gestii kierowcy lub floty. Pozostaje jedynie dylemat odnośnie wyboru. Części do tirów jakich producentów wybrać, by mieć gwarancję wysokiej jakości i długiej żywotności, bliskiej lub równej oryginalnym podzespołom ASO?

Uniwersalność marki Bosch

Niemiecka firma to jeden ze światowych liderów w produkcji części do samochodów ciężarowych , a także osobowych, na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Bosch to multum solidnych części, kompatybilnych z wieloma popularnymi markami pojazdów ciężarowych. Z reguły koncern kojarzony jest z żarówkami i wycieraczkami. W ofercie znajdziemy jednak także m.in. akumulatory, części do układu hamulcowego i wiele innych wysokiej jakości części do pojazdów użytkowych.

Przeniesienie napędu od LuK

LuK to także niemiecki przedstawiciel segmentu części do aut ciężarowych , osobowych i sportowych. Firma wyspecjalizowała się w produkcji doskonałej jakości sprzęgieł, komponentów skrzyni biegów oraz hydrauliki samochodowej. Z podzespołów LuK korzystają największe koncerny motoryzacyjne na świecie i można je także znaleźć na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Sachs dla zawieszenia

Firma Sachs wchodzi w skład koncernu ZF Group i słynie z produkcji doskonałych jakościowo, niezwykle trwałych części do pojazdów ciężarowych, w tym przede wszystkim podzespołów zawieszenia. Przed opuszczeniem linii produkcyjnych, części do ciężarówek Sachs wnikliwe sprawdzają specjaliści marki, by upewnić się, że pod kątem wytrzymałości i wydajności stoją na najwyższym poziomie.

Systemy chłodzenia Nissens

Nissens to lider w produkcji podzespołów układu chłodzenia. Niemal sto lat doświadczenia sprawiło, że części do ciężarówek duńskiej firmy charakteryzuje doskonała jakość i maksymalny okres bezproblemowej eksploatacji. Prócz koncernów samochodowych, Nissens zaopatruje także niezależny rynek części zamiennych, gdzie elementy chłodzenia marki cieszą się ogromną popularnością.

Filtracja dzięki Mann

Firma Mann produkuje części zamienne do ciężarówek , pośród których należy przede wszystkim wyszczególnić wysokiej jakości filtry powietrza, oleju, paliwa i filtry kabinowe. Ze względu na duże zainteresowanie filtrami Mann powstał nawet oddzielny dział w firmie, tj. Mann-Filter, który został specjalnie wydzielony do produkcji i sprzedaży filtrów niemieckiej marki.

Jeżeli szukasz wyżej wymienionych części do tirów, zajrzyj na http://www.iparts.pl/czesci-do-ciezarowek/ , gdzie znajdziesz multum wysokiej jakości części, które zostały wyprodukowane przez najlepszych producentów w branży motoryzacyjnej.

Blog iParts

By iparts 27 Oct, 2017

Ciągle rozwijająca się oferta sklepu iParts powiększyła się o nową kategorię - opony do samochodów osobowych i użytkowych. Dostępny od ręki szeroki wybór ogumienia w bardzo różnych rozmiarach to jeden z nielicznych plusów nowej kategorii w sklepie. Bardzo dużo opon letnich , zimowych oraz wielosezonowych , wśród których do najpopularniejszych rozmiarów należą m.in.:
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,205,55,R16,szerprofsred,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,195,65,R15,szerprofsred,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,225,45,R17,szerprofsred,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,175,65,R14,szerprofsred,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,185,65,R15,szerprofsred,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,205,60,R16,szerprofsred,72.html

Dzięki bardzo rozbudowanej wyszukiwarce każdy kierowca bez najmniejszego problemu odnajdzie najlepsze opony do swojego samochodu. Dzięki możliwości wyboru wysokości, szerokości oraz profilu opony, każdy dobierze odpowiednie ogumienie pod dany model samochodu. Ponadto przy każdym opisie znajdują się takie ważne informacje jak głośność danej opony, odporność na śliską nawierzchnię oraz procent zużycia paliwa. Dodatkowo wykwalifikowana obsługa pomoże w doborze odpowiednich opon pod dany model pojazdu, a dobrze rozwinięty dział logistyczny zapewni szybką wysyłkę zamówionego ogumienia. W ofercie sklepu znaleźć można również takich producentów opon jak:
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,BRIDGESTONE,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,CONTINENTAL,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,DUNLOP,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,DEBICA,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,FULDA,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,GOODYEAR,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,HANKOOK,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,KLEBER,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,MICH,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,NKN,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,PIRELLI,prod,72.html
http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,UNI,prod,72.html

By iparts 16 Aug, 2017
Wszystkie części samochodowe mają swoją datę "przydatności". Każdy producent określa, w jakim interwale czasowym jego produkt będzie zdatny do używania. Po upływie tego terminu należy go bezzwłocznie wymienić. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, gdy potrzeba wymiany pojawia się wcześniej. Dzieje się tak w wyniku niezgodnego z przeznaczeniem eksploatowania danego elementu, zużycia innych elementów układu lub też intensywnego używania pojazdu.
By iparts 04 Apr, 2017
Teoretycznie reaktory katalityczne powinny bezproblemowo funkcjonować przez długi czas, przynajmniej do osiągnięcia przebiegu na poziomie 200 tys. km. Jednak bardzo często problemy zaczynają pojawiać się o wiele wcześniej. Wymiana tej części może być bardzo kosztowna, dlatego warto uważniej przyjrzeć się rozmaitym objawom oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo je diagnozować. Po czym można więc podejrzewać, że sprzęt nie funkcjonuje prawidłowo lub jest już bardzo poważnie uszkodzony?

Obniżona wydajność i zwiększone zużycie paliwa

Problem z reaktorem katalitycznym można rozpoznać po obniżonej wydajności pojazdu. Może to być spowodowane przedostaniem się spalin do przedniej części mechanizmu. Taka sytuacja spotykana jest wówczas, gdy ciśnienie zwrotne wpływa na działanie silnika, prowadząc do blokowania jego pracy. Podczas jazdy może się to objawić na przykład szarpaniem samochodu lub przeczuciem, że paliwo nie ma dopływu do silnika po naciśnięciu pedału gazu. Podobnym symptomem wskazującym na zużycie urządzenia może być zauważalny wzrost ilości paliwa spalanego przez pojazd. Może to prawdopodobnie oznaczać, że reaktor katalityczny nie funkcjonuje w prawidłowy sposób.

Przegrzany katalizator i zwiększona emisja dwutlenku węgla

Jeżeli wystąpi tzw. wypadanie zapłonów, katalizator może być szczególnie narażony na przegrzanie. Podobną sytuację zaobserwować można w przypadku jazdy na mieszance mocno wzbogacanej. Kiedy do układu wydechowego trafia niedopalone paliwo, komponenty katalizatora są narażone na zniszczenie. Zarówno oryginale elementy, jak i tzw. katalizatory uniwersalne, narażone są na obce chemikalia. Dotyczy to przedostawania się do wnętrza reaktora katalitycznego nieodpowiedniej substancji, np. oleju silnikowego. Katalizator nie jest wówczas w stanie prawidłowo działać, czego sygnałem może być zauważenie anomalii w postaci znacznego podniesienia emisji dwutlenku węgla.

Czujnik tlenu i gaźnik

Nawet najlepsze i najczęściej polecane katalizatory ulegają usterkom i uszkodzeniom, jednak ich kondycję można samemu przetestować. W tym celu wykorzystać można gaźnik lub czujnik tlenku. W przypadku gaźnika należy usunąć filtr powietrza i w odpowiedni sposób oświetlić wlot. Jeżeli widoczne są na nim ślady oparów paliwa, prawdopodobnie świadczą one o złym stanie katalizatora. Czujnik tlenu wystarczy natomiast tymczasowo zdemontować. Jeżeli będzie to skutkować zauważalnym spadkiem wydajności samochodu, to występowanie problemów z katalizatorem jest bardzo prawdopodobne.
By iparts 10 Feb, 2017
Koło dwumasowe jest elementem układu napędowego, który cechuje bardzo wysoka awaryjność. Szybkość jego zużywania się zależy jednak od wielu czynników. Bardzo często duży wpływ mają niewypały silnika podczas jazdy i na biegu jałowym, a także niewypały cylindrów, które najczęściej spowodowane są niskim ciśnieniem jednego z nich. Zgubny wpływ na koło dwumasowe mają również wibracje powstające w wyniku problemów podczas uruchamiania silnika, a także jazda z maksymalną prędkością obrotową czy jazda na nieprawidłowym biegu.
By iparts 13 Sep, 2016
Części do samochodów japońskich

Japońskie marki samochodów są powszechnie uznawane za niemalże doskonałe. Są one doceniane przede wszystkim ze względu na niebywale wytrzymałe i niezawodne jednostki napędowe. Dlatego też sklep iParts.pl oferuje wyłącznie oryginalne części do japońskich pojazdów, pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów. Części do takich japońskich aut jak Honda Toyota, Mitsubishi, Mazda, Nissan, Subaru, Suzuki, Infiniti, Lexus, Daihatsu oraz Isuzu dostępne są tutaj: http://www.iparts.pl/czesci-do-aut-japonskich/ .

Części do samochodów koreańskich

Na europejskich drogach można dostrzec coraz więcej marek samochodów z Korei. To specyficzne samochody, które wyróżniają doskonałą jakością podzespołów. Dlatego też w sklepie iParts.pl znaleźć można oryginalne części do samochodów koreańskich marek, które będą doskonale pasować do aut tychże producentów. Części do takich koreańskich aut jak Hyundai, Kia, Daewoo oraz Ssangyong dostępne są tutaj: http://www.iparts.pl/czesci-do-aut-koreanskich/ .

Części do samochodów francuskich

Francuskie marki samochodów to jedne z najpopularniejszych aut na europejskich drogach. Marki te wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa, bogatym wyposażeniem i niebanalną stylistyką. Ponadto francuskie jednostki napędowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych i najwyżej cenionych na świecie. Dlatego też, by zapewnić bezpieczną eksploatacje francuskich pojazdów, w sklepie internetowym iParts.pl dostępne są wyłącznie oryginalne części renomowanych producentów, które gwarantują bezawaryjną jazdę przez tysiące kilometrów. Części do takich francuskich aut jak Renault, Peugeot oraz Citroen dostępne są tutaj: http://www.iparts.pl/czesci-do-aut-francuskich/ .

Części do samochodów amerykańskich

Amerykańskie samochody cieszą się dużą popularnością na europejskim rynku motoryzacyjnym. Są one preferowane przede wszystkim przez osoby, którym zależy na mocnych silnikach i oryginalnej stylistyce. Dlatego też w ofercie iParts.pl znaleźć można oryginalne części do amerykańskich marek, które wyróżniają się trwałością i zapewniają bezproblemową eksploatację tych pojazdów. Części do takich amerykańskich aut jak Ford, Chrysler, Dodge, Chevrolet, Jeep oraz Buick dostępne są tutaj: http://www.iparts.pl/czesci-do-aut-amerykanskich/ .
By iparts 27 Jun, 2016
Zbieraj punkty i zdobywaj nagrody

Założeniem programu Vitay było nagradzanie polskich kierowców punktami, które w każdym momencie można wymieniać na atrakcyjne upominki. Zalety Programu Vitay skłoniły do wzięcia udziału w akcji już ponad 11 mln kierowców. Nie jesteś członkiem programu? Może czas to zmienić… Zbieraj punkty i wymieniaj je na atrakcyjne prezenty.

iParts partnerem Programu Vitay

iParts.pl to największy w Polsce sklep internetowy z częściami do aut - z gwarancją najniższych cen oraz najwyższej jakości obsługi. Od teraz kupując w iParts można gromadzić dodatkowe punkty w Programie Vitay. By zdobyć punkty wystarczy przejść do sklepu internetowego iParts.pl ze strony https://www.vitay.pl/zbieraj-punkty/partnerzy.html i dokonać transakcji. Punkty za zakupy zostaną automatycznie dodane do konta.

Informacja dla nowych uczestników

Kartę Vitay można założyć na dowolnej stacji sieci Orlen. Następnie taką kartę należy zarejestrować na stronie https://www.vitay.pl/rejestracja.html . Dalsze kroki to po prostu gromadzenie punktów na koncie członkowskim. Więcej informacji pod adresem http://www.iparts.pl/aktualnosci/zbieraj-punkty-vitay-w-iparts-pl,63.html .
By iparts 29 Apr, 2016
Serwisowanie pojazdu ciężarowego w autoryzowanych stacjach obsługi to z reguły najbardziej kosztowna opcja ze wszystkich możliwych. Sporo oszczędności można poczynić, wybierając mechaników nieautoryzowanych i kupując części zamienne do aut ciężarowych.

Kwestia zakupu części zamiennych leży w gestii kierowcy lub floty. Pozostaje jedynie dylemat odnośnie wyboru. Części do tirów jakich producentów wybrać, by mieć gwarancję wysokiej jakości i długiej żywotności, bliskiej lub równej oryginalnym podzespołom ASO?

Uniwersalność marki Bosch

Niemiecka firma to jeden ze światowych liderów w produkcji części do samochodów ciężarowych , a także osobowych, na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Bosch to multum solidnych części, kompatybilnych z wieloma popularnymi markami pojazdów ciężarowych. Z reguły koncern kojarzony jest z żarówkami i wycieraczkami. W ofercie znajdziemy jednak także m.in. akumulatory, części do układu hamulcowego i wiele innych wysokiej jakości części do pojazdów użytkowych.

Przeniesienie napędu od LuK

LuK to także niemiecki przedstawiciel segmentu części do aut ciężarowych , osobowych i sportowych. Firma wyspecjalizowała się w produkcji doskonałej jakości sprzęgieł, komponentów skrzyni biegów oraz hydrauliki samochodowej. Z podzespołów LuK korzystają największe koncerny motoryzacyjne na świecie i można je także znaleźć na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Sachs dla zawieszenia

Firma Sachs wchodzi w skład koncernu ZF Group i słynie z produkcji doskonałych jakościowo, niezwykle trwałych części do pojazdów ciężarowych, w tym przede wszystkim podzespołów zawieszenia. Przed opuszczeniem linii produkcyjnych, części do ciężarówek Sachs wnikliwe sprawdzają specjaliści marki, by upewnić się, że pod kątem wytrzymałości i wydajności stoją na najwyższym poziomie.

Systemy chłodzenia Nissens

Nissens to lider w produkcji podzespołów układu chłodzenia. Niemal sto lat doświadczenia sprawiło, że części do ciężarówek duńskiej firmy charakteryzuje doskonała jakość i maksymalny okres bezproblemowej eksploatacji. Prócz koncernów samochodowych, Nissens zaopatruje także niezależny rynek części zamiennych, gdzie elementy chłodzenia marki cieszą się ogromną popularnością.

Filtracja dzięki Mann

Firma Mann produkuje części zamienne do ciężarówek , pośród których należy przede wszystkim wyszczególnić wysokiej jakości filtry powietrza, oleju, paliwa i filtry kabinowe. Ze względu na duże zainteresowanie filtrami Mann powstał nawet oddzielny dział w firmie, tj. Mann-Filter, który został specjalnie wydzielony do produkcji i sprzedaży filtrów niemieckiej marki.

Jeżeli szukasz wyżej wymienionych części do tirów, zajrzyj na http://www.iparts.pl/czesci-do-ciezarowek/ , gdzie znajdziesz multum wysokiej jakości części, które zostały wyprodukowane przez najlepszych producentów w branży motoryzacyjnej.
By iparts 17 Mar, 2016
Amortyzatory to elementy układu zawieszenia samochodowego odpowiadające za tłumienie drgań powstałych podczas jazdy. Tak jak każda inna część ulegają one awariom wraz z ich eksploatacją.
By iparts 17 Mar, 2016
Każdy właściciel samochodu powinien mieć na uwadze regularną wymianę oleju silnikowego, wszyscy producenci samochodowi informują o przebiegu po jakim należy zmienić olej w jednostce napędowej. Stosowanie się do tych zaleceń w normalnych warunkach eksploatacyjnych zagwarantuje odpowiednią pracę i żywotność silnika.

Sprawdź poziom oleju.
Sprawdzenie ilości oleju w silniku powinno być przeprowadzone na nierozgrzanej jednostce napędowej lub około 15 minut po zatrzymaniu jej pracy. Do wykonania tej czynności służy specjalna miarka, tzw. bagnet. Zaczynamy od wyciągnięcia bagnetu i przetarcia go czystą chusteczką bądź ręcznikiem, następnie wkładamy bagnet do silnika i ponownie wyjmujemy. Po wykonaniu tych czynności spoglądamy na miarkę umieszczoną na końcu bagnetu – poziom oleju powinien znajdować się pomiędzy minimum a maksimum. Pamiętajmy, że odpowiednia ilość cieczy smarującej to nie wszystko, warto zwrócić uwagę na jej zapach i kolor. W niektórych przypadkach po wyjęciu bagnetu wyczuwalna jest nieprzyjemna woń spalenizny co nie wróży nic dobrego. Barwa płynu również ma znaczenie – jeśli jest to ciemny czarny kolor bardzo prawdopodobne jest, że olej ulega spalaniu. Dzieje się tak między innymi z powodu używania nieodpowiedniego oleju dla danego silnika.

Wymieniaj olej „w terminie”.
Olej silnikowy pełni istotną rolę w prawidłowej pracy jednostki napędowej, redukuje tarcie zapewniając odpowiednie smarowanie metalowych podzespołów silnika tj. tłoki. Jest też swego rodzaju chłodziwem zapobiegającym przegrzaniu się jednostki napędowej, która podczas pracy generuje wysoką temperaturę w krótkim czasie. Niestety często zdarza się, że kierowcy lekceważą różnego rodzaju komunikaty na desce rozdzielczej i przeciągają moment wymiany oleju co skutkuje poważnymi awariami silnika.

Sprawdź oryginalne oleje silnikowe w sklepie z częściami iParts pod adresem: http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/oleje-i-plyny,65.html
Share by: